Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jesień na Lubelszczyźnie? Hm… czemu nie?
26, 27, 28 września 2018 maturzyści z naszej szkoły wybrali się na 3 dniową wycieczkę do odległego Lublina i Kazimierza Dolnego. Celem był nie tylko udział w kolejnej edycji Salonu Maturzystów Perspektywy 2018, ale też zwiedzanie miejsc związanych z polską historią i kulturą w ramach priorytetu "NIEPODLEGŁA" oraz integracja klas. W pierwszym dniu swoje podwoje otworzył przed uczniami Katolicki Uniwersytet Lubelski – współorganizator największej w Polsce kampanii informacyjnej, przeznaczonej dla młodzieży przygotowującej się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia. Uczniowie mogli też podziwiać zabytki Starego Miasta i spacerować śladami naszego patrona Jana Pawła II, który przez ponad 20 lat był wykładowcą i kierownikiem Katedry Etyki na KUL-u, a w 1978 r. objął katedrę świętego Piotra w Rzymie. Kolejny dzień wycieczki upłynął w zadumie nad losem więźniów byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady, gdzie obecnie mieści się Państwowe Muzeum na Majdanku.
W godzinach popołudniowych uczniowie odwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej, a największą atrakcją tego miejsca były kozy. Lubelszczyzna żegnała nas słońcem i piękną pogodą, mogliśmy więc pływać statkiem po Wiśle w Kazimierzu Dolnym, spacerować wzdłuż Wąwozu Korzeniowy Dół czy na Górę Trzech Krzyży. Fantastyczna atmosfera, ciekawe miejsca i sympatyczni ludzie… Czego chcieć więcej?