Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Mamy nowy Samorząd Uczniowski
Jak co roku w pierwszym tygodniu października w naszej szkole - w lokalu wyborczym zorganizowanym w świetlicy szkolnej - przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego (SU) oraz na opiekuna SU . Wybory zostały zorganizowane w ramach szkolnego projektu „Wybieramy Samorząd Uczniowski” i poprzedziła je kampania wyborcza kandydatów do SU. Uczniowie w trakcie kampanii przedstawiali swoje programy, zaprezentowali materiały w postaci plakatów i ulotek. Kandydaci prowadzili również kampanię bezpośrednią, zachęcając do głosowania na siebie podczas spotkań z kolegami na przerwach, a nawet częstując ich własnymi wypiekami. Głównym punktem kampanii było spotkanie 1 października 2018 w auli całej szkolnej społeczności z kandydatami do SU i prezentacja programów wyborczych. Ukoronowaniem całej akcji były 3 października 2018 wybory, które w głosowaniu tajnym, równym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz nauczyciele - koordynatorzy projektu: p. Aneta Walczyk, p. Justyna Skibińska.
Komisja ustaliła, że frekwencja wyborcza wyniosła 87%, a największą ilość głosów uzyskał Kamil Małecki z klasy III t i to on w roku szkolnym 2018/2019 będzie pełnił funkcje przewodniczącego SU. Kolejne miejsca zajęli: Anna Rogut (kl. II a) – z-ca przewodniczącego i Daria Gajda (kl. I a)- sekretarz SU.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego został wybrany pan Robert Pawlicki.
Gratulujemy!!! Życzymy powodzenia, świetnych pomysłów i dużo zapału do pracy.