Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spektakl w języku angielskim 'PYGMALION'
2 października 2018 roku uczniowie klas językowych - Ia oraz II a wspólnie z nauczycielami p. M. Bugajską oraz p. P. Zarzycką po raz kolejny mieli możliwość wzięcia udziału w żywej lekcji języka obcego jaką jest spektakl teatralny w języku angielskim. Tym razem było to dzieło sztuki literatury dramatycznej napisanej przez J. B. Shaw. W przedstawieniu Profesor Higgins zakłada się ze swoim przyjacielem Pickeringiem, że w ciągu 6 miesięcy wprowadzi na salony biedną kwiaciarkę Elizę. Profesor uczy dziewczynę zasad gramatycznej i pięknej mowy oraz towarzyskiej ogłady, po czym wprowadza ją do ambasady na przyjęcie i wygrywa zakład. Po powrocie do domu nie dziękuje jej jednak, natomiast mówi że pozbył się w końcu olbrzymiego ciężaru. Dziewczyna ucieka z domu i przenosi się do pani Higgins. Spektakl był bardzo interesujący oraz z pewnością zainspiruje młodzież do ciągłego pogłębiania swoich umiejętności językowych.