Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVIII Dzień Papieski
Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbyły się 14 października 2018 r. Tradycyjnie już organizacją uroczystości zajęła się społeczność naszej szkoły, a w działaniach tych wsparła nas Parafia p.w. NMP Anielskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie. Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą, a także złożeniem kwiatów i zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II. Wierni odśpiewali w tym miejscu „Barkę” – ulubioną pieśń naszego Patrona. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy świętej, podczas której nasi uczniowie czytali modlitwy i śpiewali pieśni przy akompaniamencie gitary i skrzypiec. Przed nabożeństwem – w kościelnej scenerii - młodzież naszej szkoły przedstawiła montaż słowno – muzyczny zatytułowany "Promieniowanie ojcostwa”. Kolejnym punktem obchodów XVIII Dnia Papieskiego było rozstrzygnięcie konkursów o Janie Pawle II. Dyrektor naszej szkoły – Pani Agnieszka Nagoda – Gębicz wraz z Wójtem Gminy Kleszczów - Panem Sławomirem Chojnowskim  wręczyła nagrody laureatom i finalistom konkursu wiedzowego i plastycznego. Ostatnim punktem uroczystości była degustacja kremówek papieskich. Przy tej okazji można było obejrzeć konkursowe prace plastyczne wykonane przez najmłodszych mieszkańców gminy Kleszczów. Dziękujemy Panu Sławomirowi Szafrańskiemu, Młodzieżowej Orkiestrze oraz Chórowi Sonore za wspólne przygotowanie wspaniałej uroczystości. GALERIA