Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Ogólnopolski Tydzień Kariery
W dniach 15-21 października 2018 roku w całej Polsce odbywały się imprezy pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tegoroczne hasło: Bądź architektem swojego szczęścia. Wszyscy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nowoczesnych Technologii mogli uczestniczyć w projektach zaplanowanych na każdy dzień tygodnia. W szkole zostały powieszone banery i plakaty informujące o działaniach w ramach tego przedsięwzięcia, uczniowie odwiedzający naszą szkołę otrzymywali naklejki z OTK. W czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyło się wiele spotkań z ciekawymi ludźmi, przedstawicielami lokalnych firm, zajęć prowadzonych dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych a także trzecich klas gimnazjum. Każdego dnia odbywały się indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, pedagogiem i psychologiem szkolnym. Na przerwach w świetlicy szkolnej młodzi ludzie mogli spróbować swoich sił w warsztatach orgiami. Celem tych spotkań było uświadomienie młodym ludziom jak ważne jest świadome i samodzielne podejmowanie decyzji edukacyjnych i zawodowych, wyznaczanie sobie celów dzięki którym człowiek może realizować się i dążyć do zaspakajania swoich ambicji zawodowych oraz zdobywać kolejne szczeble kariery zawodowej. Warsztaty na których uczniowie mogli dokonać samooceny swoich zdolności i umiejętności oraz rozwiązywać testy dotyczące predyspozycji zawodowych.
Działania podejmowane w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery:
15.10.2018r. Pierwszym działaniem Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery było spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta z Bełchatowa, który zaprezentował wykład na temat „Prawa konsumenta – wybrane aspekty zachowań młodych ludzi u progu dorosłości”. Zajęcia przeznaczone były dla uczniów kończących szkołę ponadgimnazjalną. Po wykładzie pana rzecznika Piotra Porzeżyńskiego był czas na zadawanie pytań i wskazywanie rozwiązań problemów jakie spotykały uczniów.
W tym dniu odbyły się również zajęcia warsztatowe dla zainteresowanej młodzieży z internatu pt. „Bądź architektem swojego szczęścia. Mocne i słabe strony w karierze zawodowej”.

16.10.2018r.W tym dniu gościliśmy osobę, pana Piotra Gwoździka - lekarza weterynarii, który opowiedział młodzieży o swojej karierze zawodowej. Tematem spotkania było: „Jak zaplanować swoją Przyszłość – poznajemy specyfikę pracy zawodu weterynarza”. Wykład został przedstawiony w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Zajęcia skierowane były dla klas o profilu ratowniczo-medycznym.
Tego dnia obchodziliśmy również Światowy Dzień Chleba. Uczniowie pod opieką pani Marty Szataniak uczestniczyli w zajęciach przybliżających charakter pracy młynarza i piekarza oraz warsztatach samodzielnego wyrabiania i pieczenia różnego rodzaju chleba. Najsmaczniejszą częścią tego przedsięwzięcia była oczywiście degustacja jeszcze gorącego chleba.

17.10.2018r. Tego dnia gościliśmy panią Magdalenę Gloc – Pniewską oraz pana Roberta Dylaka przedstawicieli firmy Colep Poslka Sp. z o.o. z prezentacją i wykładem nt. „Bądź architektem swojego szczęścia. Praca na rynku lokalnym”.
W zajęciach uczestniczyły klasy: IIIT, oraz IIIA. Colep jest największym europejskim producentem kontraktowym produktów higieny osobistej, kosmetyków, leków dostępnych bez recepty oraz chemii i produktów gospodarstwa domowego. Celem zajęć było przekazanie młodzieży ważnych informacji o firmie, cechach charakterystycznych, produktach, parku maszyn, ale również o wymaganiach, możliwościach zatrudnienia oraz kariery zawodowej w tej firmie.
Gościliśmy uczniów klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Łękińsku oraz uczniów trzecich klas Gimnazjum w Kleszczowie. Dla nich odbyły się zajęcia warsztatowe z doradcą zawodowym „Szczęście - świadomość własnych możliwości kluczem do sukcesu”, warsztaty „Droga do sukcesu” prowadzone przez uczniów z klasy III C pod opieką pani Joanny Durki oraz wycieczka po wszystkich pracowniach naszej szkoły. Młodzież miała okazję dokonać samooceny, określić swoje mocne strony, umiejętności i przedstawić sukcesy.
18.10.2018r. Tego dnia Uczniowie naszej szkoły z klasy patronackiej I T uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do Elektrowni Bełchatów PGE GiEK S.A. Odbyło się również spotkanie z panią Romaną Gąsowską Prezesem Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego „ARREKS” S.A. Spółka działa w branży doradczo - szkoleniowej, telekomunikacyjnej, paliwowej. Hasłem przewodnim było „Bądź architektem swojego szczęścia”. Pani prezes omówiła główne założenia Agencji, charakter firmy, możliwości pracy, wymagania oraz ścieżki kariery. Po zakończeniu prelekcji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.
19.10.2018r. Odwiedzili nas uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Kleszczowie. Uczestniczyli oni w warsztatach oraz pokazie ratownictwa medycznego klasy II b pod opieką pana Piotra Szczepaniaka, w zajęciach z doradcą zawodowym na temat „Szczęście – świadomość własnych możliwości kluczem do sukcesu”. Po warsztatach młodzież zwiedziła naszą szkołę, odwiedziła wszystkie ciekawe pracownie. Na koniec uczestniczyli w pokazie motoryzacyjnym i udzielaniu pierwszej pomocy w wypadku motocykliście. Goście zapewnili, że wrócą do nas, a nasza szkoła to doskonałe miejsce do rozwoju i budowania swojego szczęścia.
Ostatnim zaproszonym gościem był pan dr Jan Kośmider lekarz ortopeda. Spotkanie miało na celu pokazanie charakteru pracy lekarza, drogi edukacyjno-zawodowej oraz możliwościach osiągnięcia sukcesu w pracy na podstawie praktyki. Pan Kośmider niezwykle ciekawie i wyczerpująco omówił temat. 

GALERIA