Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

I miejsce Tomasza Janicha w XI Konkursie
Recytatorskim im. Czesława Miłosza

15 listopada 2018 roku W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Czesława Miłosza.  W konkursowych zmaganiach wzięli udział recytatorzy reprezentujący szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Bełchatowa, Szczercowa, Zelowa, Widawy i Kleszczowa. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Dąbrowski (kl. III C LO) i Tomasz Janich (kl. II T TNT). Poezja Czesława Miłosza nie jest łatwa do interpretowania i recytowania, ale uczestnicy byli dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom artystycznego wyrazu. Rywalizacja między młodymi recytatorami była zacięta, każdy bowiem chciał zostać zauważony i doceniony. Tym bardziej cieszy zdobycie pierwszego miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przez reprezentanta naszej szkoły, Tomasza Janicha. Przypomnieć należy, że to już drugie zwycięstwo Tomka w tym roku szkolnym. Dlatego tym goręcej gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!