Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z wizytą w Sejmie
W dniu 14 listopada 2018 roku uczniowie klas: IIIa i IV t wraz z opiekunami – p. Anetą Walczyk, p. Marzanną Grzejszczak, p. Ewą Mordalską i p. Marcinem Szymakiem - uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizowanego w szkole projektu „Dla Niepodległej” i zbiegł się z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Pierwszym punktem wycieczki był Sejm RP. Wizyta rozpoczęła się w domu poselskim od spotkania z posłem Krzysztofem Maciejewskim. Następnie pan poseł wraz z przewodnikiem oprowadził młodzież po gmachu Sejmu i Senatu. Dzięki jego uprzejmości uczniowie mieli okazję zwiedzić pomieszczenia sejmowei spotkać na korytarzach sejmowych znanych z mediów parlamentarzystów. Młodzież poznała także zasady pracy Sejmu, zarówno te współczesne, jak i te z okresu I i II Rzeczypospolitej. Przybliżono im wiele interesujących faktów z życia codziennego posłów, procedury sejmowe, zasady głosowania oraz sposoby działalności posłów w Sejmie i poza nim. Wizyta w budynku władzy ustawodawczej zakończyła się obiadem w sejmowej restauracji.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich -POLIN. Zwiedzanie wszystkich 8 galerii wystawy było podróżą w czasie przez 1000 lat wspólnej historii – od średniowiecza do współczesności, od legendy o przybyciu Żydów na ziemie polskie, do informacji o pierwszym osadnictwie, wielowiekowym współistnieniu Żydów i Polaków, różnorodności społecznej i religijnej Polski, dramatycznych wydarzeniach historycznych i tych bliższych nam czasowo.
Dziękujemy panu posłowi Krzysztofowi Maciejewskiemu za zaproszenie i umożliwienie zwiedzania Sejmu oraz za czas, który nam poświęcił. Panu Pawłowi Gębiczowi - dyrektorowi biura poselskiego za zorganizowanie zwiedzania Sejmu i pamiątkowe zdjęcia.