Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

PROFILAKTYKA POZYTYWNA
W dniu 16 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów, rodziców i nauczycieli prowadzone przez trenera z Nowych Horyzontów z Wrocławia w ramach ogólnopolskiej akcji #profilaktykapozytywna. Warsztaty dla uczniów dotyczyły rozwoju osobistego i społecznego oraz rozwoju tożsamości i osobowości.
Celem warsztatów było:
- rozwijanie kompetencji społecznych uczniów,
- nauka współdziałania w grupie,
- pogłębianie świadomości swoich mocnych stron,
- trening kreatywnego rozwiązywania problemów,
- zachęcenie do samorozwoju i poszukiwania pasji,
- kształtowanie postaw sprzyjających podejmowaniu racjonalnych decyzji oraz rozwój kompetencji społecznych.
Podczas warsztatów uczniowie pogłębili wiedzę o samych sobie, poszukiwali swoich mocnych stron i uczyli się obierać swoje „kompasy” życiowe.
Warsztaty dla rodziców nt.„JESTEŚMY Z CIEBIE DUMNI!” dotyczyły wspierania poczucia własnej wartości dziecka. Szkolenie miało na celu uświadomienie rodzicom jak ważne dla kształtowania dojrzałej osobowości dziecka jest kształtowanie zdrowego poczucia własnej wartości. Trenerka podczas szkolenia przekazała rodzicom informacje na temat: roli poczucia własnej wartości w rozwoju zdrowej osobowości, technik wychowawczych wspierających poczucie własnej wartości oraz konsekwencji niskiego poczucia własnej wartości na rozwój dziecka.