Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Film Najlepszy w MCK w Bełchatowie
20 listopada uczniowie klas III i IV technikum wraz z liczną grupą wychowanków internatu uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Film opowiada historię uzależnienia i wychodzenia z nałogu, historię, która wydarzyła  się naprawdę. Jerzy Górski przez kilkanaście lat brał najmocniejsze w Polsce lat 70 narkotyki - morfinę, kokainę, heroinę. Trafiał do więzienia, szpitala psychiatrycznego, stracił ukochaną dziewczynę i dziecko, aż został pacjentem Monaru. Później przeszedł sześcioletni trening biegowy i triathlonowy - zdobył mistrzostwo świata na dystansie Double Ironman . Obecnie jest członkiem Polskiego Związku Triathlonu, organizatorem wielu zawodów triathlonowych oraz biegów. Podjął wymagającą ogromnego wysiłku walkę z samym sobą i zwyciężył. Łukasz Palkowski, wsparty znakomitą pracą operatora Piotra Sobocińskiego, z pietyzmem oddaje szczegóły i klimat PRL-owskich realiów, pokazując ówczesną beznadzieję,  ale i specyficzny koloryt tamtych lat.
Bohater filmu, znakomicie zagrany przez Jakuba Gierszała, nieustannie mierzy się ze swoją ciemną stroną, niejako odbiciem w lustrze (co zresztą zostało podkreślone wymowną sceną), wędruje na krawędzi, wie jak łatwo ześlizgnąć się w koszmar. Kibicujemy mu zatem, pragniemy podać rękę, gdy przewraca się po nadludzkim wysiłku. A przede wszystkim przekładamy jego zmagania na własne życie, budząc w sobie nadzieję, że można znaleźć siłę na zmiany.  Uczniowie naszej szkoły mieli możność obejrzeć film w ramach „Tygodnia profilaktyki” (koordynowanego przez p. Beatę Wysmułek ) oraz projektu „KinoSzkoła” (koordynowanego przez p. Ewę Szczepaniak-Sieradzką).