Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

SPOTKANIE Z BEŁCHATOWSKĄ POLICJĄ
W dniu 21 listopada w ramach Tygodnia Profilaktyki dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Panie, z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii, zapoznały młodzież z najczęściej popełnianymi przez nieletnich czynami zabronionymi oraz przejawami demoralizacji, mówiły o ujawnianiu i eliminowaniu źródeł zagrożenia demoralizacją. Istotnym blokiem zajęć był ten, o zagrożeniach w Internecie. Dzięki temu uczestnicy spotkania będą mogli obronić się przed cyberprzemocą oraz dowiedzieć się jaki wymiar ma odpowiedzialność karna wobec stosowania cyberprzemocy.
Rozwój osobisty to także seksualność, dlatego poruszane były również zagadnienia dotyczące świadomości o dojrzewaniu płciowym, życiu i zdrowiu seksualnym, stosowaniu dopalaczy i przemocy na tle seksualnym. Korzyścią ze szkolenia odnoszącą się do zbiorowości uczniowskiej oraz relacji z bliskimi, jest łatwość komunikacji i nawiązywania relacji, znajomość zasad dobrego wychowania, asertywności. Ponieważ czasem dochodzi do sytuacji, kiedy uczniowie boją się mówić o tym, że stali się ofiarą przemocy, o tym, że zostali zastraszeni lub byli świadkami aktu agresji, przekazana została wiedza gdzie i do kogo udać się w trudnych sytuacjach.