Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KAMPANIA EDUKACYJNA „BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY – WYGRAJ Z HIV”
Dla uczniów klasy ratowniczo- medycznej odbyło się szkolenie warsztatowe w ramach kampanii autorstwa Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej Oddziału Terenowego w Łodzi. Priorytetowym celem Kampanii jest ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażeń HIV w województwie łódzkim poprzez wzrost poziomu wiedzy na temat HIV/AIDS oraz promowanie wykonywania testów w kierunku HIV.  Tematyka spotkania dotyczyła promowania odpowiedzialnych zachowań i zdrowego stylu życia w dobie zagrożenia HIV i AIDS. Program szkolenia obejmował m.in. zagadnienia:
- Wyjaśnienie różnic pomiędzy HIV i AIDS
- Sytuacje codzienne a ryzyko zakażenia HIV
- Kobieta a epidemia AIDS
- Jak uniknąć zakażeń wirusem HIV
- Osoby z HIV/AIDS wśród nas– przełamanie lęku i stereotypów, wzmocnienie postaw tolerancji wobec zakażonych. Po zakończonym szkoleniu i pozytywnym zdaniu testu uczestnicy otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia „BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY- WYGRAJ Z HIV” i tym samym stali się liderami edukacji zdrowotnej w swoim środowisku.