Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Europejski Dzień Języków
W dniu 13 grudnia po raz czwarty w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów „Europejskiego Dnia Języków”. Choć dzień ten tak naprawdę obchodzony jest corocznie 26. września, my zorganizowaliśmy go nieco później, aby obok propagowania nauki języków obcych, przybliżyć tematykę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w kulturze Europy. Nie był to jednak jedyny wątek podczas uroczystości, gdyż motywem przewodnim był „Kraina bajek i baśni w świątecznej odsłonie”. Program naszej uroczystości szkolnej był bardzo urozmaicony. Uczniowie zademonstrowali swoje zdolności językowe poprzez wystawienie bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, zaprezentowanie w zabawny sposób typowych tradycji świątecznych w poszczególnych krajach czy poprzez sztukę dubbingu bajki „Bob Budowniczy” po niemiecku. Nie zabrakło również występów wokalnych w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Poza częścią artystyczną odbył się także quiz „Kto wie więcej”, w którym trzech ochotników zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o bajkach i znajomości tytułów bajek w językach obcych. Szczęśliwym zwycięzcą konkursu został uczeń klasy IIIA – Filip Sidoruk. Mamy nadzieję, że nasz program artystyczny wprowadził wszystkich w radosny klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Następne obchody „Europejskiego Dnia Języków” już za rok. Zapraszamy!