Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Bezpiecznego Internetu
5 lutego, jak co roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, tym razem pod hasłem „Działajmy razem”. Tegoroczna formuła obchodzenia tego święta nieco odbiegała od wcześniejszych. Podczas zajęć z informatyki uczniowie debatowali nad korzyściami i zagrożeniami jakie niesie Internet. Dla klas pierwszych przygotowane zostały dwugodzinne warsztaty dotyczące m.in. Cyberprzemocy oraz nowych trendów w Internecie. Cyberprzemoc najdotkliwiej dotyka osoby młode. Dlatego podczas warsztatu omówione zostały źródła przemocy w Internecie oraz zagrożenia z nią związane. Celem warsztatu było uświadomienie słuchaczom, że cyberprzemoc może dotknąć każdego, a jej konsekwencje ponosi nie tylko ofiara i jej otoczenie, ale także sprawca. Uczniowie po warsztacie wiedzieli, skąd się bierze cyberprzemoc, jakie są zagrożenia z nią związane oraz jak się przed nią chronić.  W drugiej części warsztatu prelegenci podpowiadali jak zostać blogerem, vlogerem czy influencerem. Te nowe trendy już dawno przestały być tylko hobby, a stały się kolejnym modnym zawodem. Coraz większe znaczenie w życiu i w biznesie ma obecność w Internecie. Blogosfera to przestrzeń, do której wchodzą nie tylko pasjonaci, ale także eksperci i firmy. Śledzą trendy, dzielą się wiedzą i opiniami, z którymi liczą się ich czytelnicy. Po udziale  w warsztacie uczniowie wiedzieli, kim jest bloger, vloger, influencer, po co współcześnie zakłada się blogi, jak to robić skutecznie oraz jak zrobić pierwszy krok do własnego bloga czy vloga. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prowadzących, był też czas na zadawanie pytań oraz indywidualne porady.