Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty dla maturzystów
W dniu 5 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z klas maturalnych. Tematem było: „CV i rozmowa rekrutacyjna – jak się wyróżnić?” oraz „Wystąpienia publiczne – jak się nie dać tremie?” Prelegenci – studenci z Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, pokazali uczniom jak napisać dobre CV oraz jak "zabłysnąć" podczas egzaminu ustnego lub rozmowy o pracę. Umiejętność wyróżnienia się w procesie rekrutacji daje bowiem znaczącą przewagę nad innymi. Podczas warsztatów prowadzący przekonywali, że nie tylko konkretna wiedza jest ważna, ale również wykształcenie tak zwanych umiejętności miękkich, które pozwolą tę wiedzę „dobrze sprzedać”. Podawali praktyczne rady na opanowanie tremy w czasie wystąpień publicznych. Podczas dwugodzinnych warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak się przygotować i jak panować nad mową ciała, aby trema była czynnikiem mobilizującym, a nie dezorganizującym np. podczas ustnej matury lub egzaminów.
Poruszane tematy były przydatne i adekwatne do wyzwań, z jakimi młodzi ludzie zmierzą się już za chwilę rozpoczynając studia, czy wchodząc na rynek pracy.