Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Cztery brązowe odznaki w XIX Regionalnym Marszu
Szlakiem Powstańców Styczniowych 2019

10 lutego 2019 uczniowie, członkowie rodzin, nauczyciele oraz pani dyrektor wyruszyli w XIX Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych, który organizowało Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne "Erska", zaś prezydent Bełchatowa objęła honorowym patronatem. Nasza szkoła tradycyjnie wybrała, 15 kilometrową trasę Parzno-Grobla (Kluki) – Kaszewice – Borki – Kurnos Drugi. Cała uroczystość rozpoczęła się nabożeństwem w Parznie. Po nabożeństwie odbyły się nominacje na dowódców marszu danych zespołów. Dowódcą ZSP Kleszczów został nauczyciel edb Piotr Szczepaniak. Następnie ruszyliśmy w trasę. Marsz przebiegał w duchu patriotycznym. Opiekę w tegorocznym marszu sprawowali Agnieszka Nagoda-Gębicz, Paulina Szczepaniak, Piotr Szczepaniak.  W tym roku na końcowej stacji marszu zostały wręczone brązowe odznaki dla uczestników ,którzy ukończyli marsz 3 krotnie:
Paulina Szczepaniak – nauczyciel
Katarzyna Gwoździk - klasa III c
Oliwia Łysik - klasa III c
Marta Nowacka - klasa III c
Każdy kto ukończy marsz otrzyma potwierdzenie o zaliczeniu trasy. Po trzech i pięciu kolejno zaliczonych marszach każdemu uczestnikowi przysługuje brązowa i srebrna odznaka stylizowana na znakach powstańczych. Uczestnicy 10 pochodów otrzymują najwyższą – złotą odznakę. Zapraszamy za rok będzie to szczególna edycja bo XX!