Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Półkolonie zimowe w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie
W dniach 18 – 22 lutego b.r. odbywały się w naszej szkole półkolonie zimowe dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Kleszczów. Swój udział zadeklarowało 69 dzieci. Zajęcia odbywały się w godzinach 6.30-16.30.Pierwszy dzień półkoloniści spędzili na terenie szkoły. Odbywały się różnorodne zajęcia plastyczne i manualne. Przed obiadem dzieci samodzielnie wykonały kruche ciasteczka, które po upieczeniu zostały ciekawie ozdobione. Słoneczna pogoda sprzyjała spacerom, toteż dzieci skorzystały z pobytu na świeżym powietrzu poznając okolicę nieopodal Solparku. Czas przed podwieczorkiem upłynął dzieciom na słuchaniu czytanej przez wychowawców baśniowej historii, a następnie wykonywaniu ilustracji do poznanej opowieści.
Drugiego dnia po śniadaniu dzieci wybrały się do Napoleonowa, aby tam spędzić czas do obiadu. Na grupę czekały nie lada atrakcje. Półkoloniści mieli okazję przejażdżki bryczkami i zwiedzania mini zoo. Dzieci zaskarbiły sobie szczególnie sympatię osła Franka. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zabawom oraz umożliwiła miłe spędzenie czasu przy ognisku, przy którym dzieci upiekły kiełbaski. Po powrocie do Kleszczowa uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach zorganizowanych w poszczególnych grupach. Dzieci wykonywały wesołe gniotki oraz prace plastyczne z wykorzystaniem różnych metod.
Środa była dla półkolonistów dniem sportu. Tuż po śniadaniu uczniowie podzieleni na grupy korzystali z atrakcji oferowanych przez Solpark. Dzieci były w figloraju, grocie solnej i aktywnie spędziły czas na trampolinach. W tym dniu odbyła się również rywalizacja na torze przeszkód oraz nauka tańca. Godziny popołudniowe uczniowie spędzili w auli Solparku na oglądaniu filmu. Po seansie odbył się quiz filmowy, podczas którego baczni widzowie mogli wykazać się swoją spostrzegawczością i ubiegać się o dyplom oraz nagrodę.
W czwartek tuż po śniadaniu dzieci wyjechały na zaplanowany spektakl w Teatrze Pinokio w Łodzi. Choć w przedstawieniu używano bardzo niewielu słów, realizatorzy przedsięwzięcia pokazali młodym widzom, jak bez ich użycia, a z niewielką ilością przedmiotów, można budować każdy z wymyślonych światów i każdą, choćby najmniej prawdopodobną historię. Aktorzy wykorzystując różne techniki animacji, sięgali po elementy wielu konwencji teatralnych – zabawę z formą, pantomimę, teatr gestu. Posługując się w swojej grze aktorskiej dużymi i małymi piłkami artyści próbowali przekonać dzieci, że wszystko zaczęło się od kulki. Po godzinnym spektaklu dzieci wróciły do Kleszczowa, aby spędzić popołudnie na tworzeniu dinozaurów. Zajęcia okazały się niezwykle absorbujące, a dzieci z dumą prezentowały efekty swojej pracy odbierającym ich rodzicom.
Ostatni dzień półkolonii wiązał się również z licznymi atrakcjami. Poranek dzieci spędziły na zabawie ciastoliną. Wiele radości przyniosły półkolonistom warsztaty prowadzone przez instruktorów z firmy „ModraSova”. Każde dziecko uczestniczyło kolejno w warsztatach czekoladowych, warsztatach świec plastycznych oraz zajęciach oferowanych przez Mobilne Planetarium. Wykonane przez siebie czekoladowe serca i barwne świece dzieci dedykowały najczęściej swoim rodzicom. Czas poobiedni uczniowie spędzili w figloraju i kręgielni. Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały słodycze oraz pamiątkowe dyplomy. Przy tej okazji wręczono również nagrody zwycięzcom quizu filmowego. Tydzień spędzony w ZSP młodzi kleszczowianie ocenili bardzo wysoko. Najlepszą rekomendacją jest fakt, iż każdego dnia dzieci niechętnie opuszczały mury naszej szkoły. Niewątpliwie jest to zasługa kadry zaangażowanej w opiekę nad półkolonistami. Role wychowawców przyjęli nauczyciele pracujący w ZSP: Magdalena Balcerowicz, Ilona Bujacz, Barbara Mickiewicz, Milena Rudzka i Aneta Walczyk. Kierownikiem półkolonii była Aleksandra Ignasiak-Smela.