Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
05.03.2019r. już po raz ósmy odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Kleszczowie. W tym roku aula kompleksu Solpark rozbrzmiała przebojami musicalowymi w wykonaniu młodych utalentowanych artystów. Do konkursu zgłosiło się 36 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe/gimnazjalne (25 uczestników) oraz szkoły ponadgimnazjalne (11 uczestników). Przybyli do nas uczniowie ze szkół w Kleszczowie, Łękińsku, Woli Wiązowej, Pławnie, Dworszowicach Pakoszowych, Zelowie, Nowej Brzeźnicy, Stobiecku Szlacheckim, Szczercowie, Kamieńsku, Bełchatowie, Radomsku. Wszystkie konkursowe wykonania oceniało jury w składzie: pan Sławomir Szafrański – przewodniczący, nauczyciel muzyki, kapelmistrz, dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Kleszczów oraz Kleszczowskiego Chóru Mieszanego „Sonore", pani Małgorzata Bugajska – nauczyciel języka angielskiego, pani Emilia Ławska – nauczyciel języka niemieckiego, pani Kinga Klimczyk – nauczyciel języka hiszpańskiego. Po burzliwych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Szkoły podstawowe/gimnazjalne
I miejsce: Emilia Rokita z PSP w Pławnie
II miejsce: duet Aleksandra Kurek i Gabriela Zatorska z Gimnazjum nr 7 w Bełchatowie
III miejsce: Zuzanna Grzejszczak z Gimnazjum w Kleszczowie
Wyróżnienia:
Pola Nawrocka z PSP nr 9 w Radomsku
Oliwia Czerwińska z PSP nr 13 w Bełchatowie
Nadia Cejnóg z PSP nr 1 w Bełchatowie
Zuzanna Kamińska z PSP w Kleszczowie
Natalia Goszcz z Gimnazjum w Szczercowie
Julia Warzocha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim
Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Michał Makowski z I LO w Radomsku
II miejsce: Sylwia Ornatowska z LO w Kleszczowie
III miejsce: Miłosz Nawrocki z I LO w Radomsku
Wyróżnienie: Zuzanna Kochanowska z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.
Za ufundowanie nagród dziękujemy Urzędowi Gminy Kleszczów, Radzie Rodziców Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie oraz kompleksowi Solpark w Kleszczowie. Jak co roku na gości czekały dodatkowe atrakcje takie jak kawiarenka językowa z pysznymi przysmakami oraz quiz muzyczny dotyczący musicali. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!