Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KLASA III B NA ZAJĘCIACH NA UNIWERSYTECIE ŁÓDZKIM
8 marca uczniowie klasy III b wzięli udział w Dniu Otwartym Wydziału Filologicznego UŁ. Poza możliwością zapoznania się ze wszystkimi oferowanymi przez wydział kierunkami studiów i programami stypendialnymi mieli możliwość uczestniczenia w licznych wykładach i warsztatach. Cała grupa wzięła udział w lekcji maturalnej na temat reklamy: "Co mówi reklama, czyli jak czytać przekaz reklamowy...", a potem każdy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami udał się na wybrane przez siebie dwa lub trzy warsztaty, wśród których szczególnie interesujące były spotkania na temat tajników zawodu tłumacza, sposobów przygotowywania napisów do filmów, dialektów w języku niemieckim, świętych miejsc starożytnych Greków, języka i slangu francuskiej ulicy, ingerencji Facebook'a i Googla w prywatność użytkowników, rekrutacji w korporacji INFOSYS, języka migowego, projektowania reguł i fikcji w grach, porad na temat tego, jak dobrze i ciekawie pisać.