Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VI Konkurs Translatorski
W środę 13 marca odbył się w naszej szkole VI Konkurs Translatorski. W konkursie wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych z Bełchatowa, Sulmierzyc, Piotrkowa Trybunalskiego, Radziechowic Długich, Jedlna i Kleszczowa oraz uczniowie szkół podstawowych z Łękińska, Kleszczowa, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Gomunic, Radomska i Rząśni. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Uczniowie mieli za zadanie przetłumaczyć w ciągu 120 minut 30 zdań w różnych kombinacjach językowych: polsko-angielskiej, angielsko-polskiej, angielsko-niemieckiej, niemiecko-angielskiej, polsko-niemieckiej i niemiecko-polskiej. Wyniki językowych zmagań poznamy podczas Dnia Otwartego, tj. 2 kwietnia o godzinie 9.15. Zapraszamy!