Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasi uczniowie w gronie stypendystów
13 marca 2019 r. Karolina Cieślak z kl. III c i Mateusz Tyl z kl. IV t odebrali w Łodzi dyplomy Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Stypendystom dyplomy wręczali osobiście wojewoda łódzki Zbigniew Rau i kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. Zarówno kurator jak i wojewoda gratulowali uczniom sukcesu, a do rodziców i nauczycieli skierowali słowa podziękowania za trud, który wkładają w poszerzanie wiedzy i rozwijanie talentów młodego pokolenia. W bieżącym roku szkolnym w naszym województwie stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymywać będzie 230 uczniów. Aby zasłużyć na stypendium Prezesa Rady Ministrów należy być uczniem szkoły, w której nauka kończy się egzaminem maturalnym, a ponadto spełnić przynajmniej jeden z poniższych warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem (średnia ocen z zajęć obowiązkowych nie niższa niż 4,75 oraz bardzo dobra ocena z zachowania) oraz najwyższą w danej szkole średnią ocen i wykazać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy – wyniki co najmniej dobre. Stypendium otrzymuje jeden uczeń danej szkoły od września do czerwca w danym roku szkolnym. Kandydatów typuje samorząd uczniowski, a zatwierdza rada pedagogiczna szkoły. Naszym stypendystom serdecznie gratulujemy uzyskania zaszczytnego tytułu i żywimy nadzieję, że dzięki finansowemu wsparciu będą mogli swobodniej rozwijać swoje pasje oraz zdolności.
Link do relacji z wydarzenia: TUTAJ