Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień liczby Pi
14 marca 2019 jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Liczby Pi. Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca z uwagi na amerykańską pisownię daty - 3.14. Dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Alberta Einsteina i polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego. Pierwszy raz świętowano go w 1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco.  W ramach obchodów uczniowie klas III t z wspólnie z nauczycielami matematyki ZSP w Kleszczowie przygotowali i przeprowadzili konkurs pod hasłem „Dzień liczby Pi". W tym roku do rywalizacji zaprosiliśmy uczniów gimnazjum i szkół podstawowych z terenu gminy Kleszczów. W konkursie cztery czteroosobowe drużyny miały okazję wykazać się wiedzą matematyczną, rozwiązując zadania związane z liczbą Pi, twórczym myśleniem i pomysłowością. Zawody przebiegały w miłej i zabawnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku. Dzień ten był okazją do dobrej zabawy oraz oswojenia uczniów z matematyką.  Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk pani wicedyrektor Aleksandry Ignasiak- Smeli otrzymali dyplomy i upominki. Po rywalizacji na uczestników czekała miła niespodzianka w postaci Pi jak Pizza!!!  Serdecznie dziękujemy nauczycielom matematyki za przygotowanie uczniów do konkursu. Do zobaczenia w przyszłym roku!