Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wizyta wiceminister MEN w naszej szkole

28 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Regionalny Kongres Zawodowy. W spotkaniu udział wzięli min. wiceminister MEN p. Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN oraz władze Województwa, Kuratorium Oświaty w Łodzi, OKE w Łodzi. Kongres zgromadził nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, władze organów prowadzacych, a także przedsiębiorców. Spotkanie było poświęcone omówieniu najważniejszych zmian w systemie kształcenia zawodowego, a także przedstawieniu sytuacji szkolnictwa branżowego i technicznego w regionie. Wiceminister Marzena Machałek podkreśliła, że konieczność zmian w systemie kształcenia zawodowego jest podyktowana potrzebami współczesnego rozwoju i że wprowadzane zmiany mają mocno powiązać pracodawcę ze szkolnictwem zawodowym. Nowy system umożliwi również dostosowanie kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy. Regionalnemu Kongresowi Zawodowemu towarzyszyła giełda 13 szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego, podczas której placówki z regionu prezentowały swoją ofertę edukacyjną i kierunki kształcenia. Podczas kongresu Pani wiceminister razem z panią dyrektor Agnieszką Nagoda-Gębicz zwiedziła naszą szkołę oraz spotkała się z uczniami i nauczycielami. Odbyły sie panele dyskusyjne i spotkanie z organizacjami rzemieślniczymi.  Zobacz relację http://tvntl.pl/2019/03/28/kurier/zmiany-w-szkolnictwie-zawodowym