Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Hiszpańskojęzycznej - w nagrodę wyjazd do Hiszpanii
5 kwietnia 2019 roku siedem uczennic naszego Liceum wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej, który został zorganizowany w Raciborzu. Konkurs odbył się w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury. Dokonując oceny występów jury uwzględniało: akcent, wymowę, zdolności wokalne oraz oddanie klimatu Hiszpanii. Do pierwszej dziesiątki zakwalifikowały się: Weronika Jońska - uczennica klasy II a oraz Sylwia Ornatowska - uczennica klasy III b. Dziewczęta miały zaszczyt zaprezentować swój talent podczas koncertu laureatów, który swoim występem uświetniła gwiazda wieczoru Mili Morena - kubańska wokalistka i tancerka. Po koncercie jury ogłosiło ostateczne wyniki. Nasza uczennica - Weronika Jońska, zdobyła zaszczytne czwarte miejsce, otrzymując tym samym nagrodę w postaci wyjazdu na kurs językowy do Hiszpanii, głośnik, pendrive, torbę oraz bon do Empiku. Sylwii Ornatowskiej przyznano wyróżnienie. Otrzymała on kurs językowy w Hiszpanii, bon do Empiku i zestaw książek do nauki języka hiszpańskiego. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Kinga Klimczyk – nauczycielka języka hiszpańskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!