Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XX Zlot Ratowników Drogowych PZM Okręgu Łódzkiego
Klub Motorowy „Energetyk” przy Elektrowni Bełchatów na zlecenie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Łodzi zorganizował w sobotę 13 kwietnia br., już po raz XX, Zlot Ratowników Drogowych PZM Okręgu Łódzkiego. Do udziału w zlocie zgłosiło się 23 uczestników, były to osoby zarówno posiadające już status Ratownika Drogowego PZM jak i osoby niezrzeszone chcące nabyć lub pogłębić swoje umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej. W Zlocie wzięli udział uczestnicy z Łodzi, którzy reprezentowali Automobilklub Łódzki oraz z Dłutowa reprezentując DKM, nie zabrakło też uczestników z Bełchatowa. Już po raz drugi znaczący udział w szkoleniu wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Kleszczowa. Szkolenie składało się z części wykładowej i części praktycznej. Aby wyłonić najlepszych w klasyfikacji przeprowadzono test z wiadomości udzielania pierwszej pomocy i z przepisów ruchu drogowego. Rywalizacja była zacięta i konieczna była dogrywka z RKO aby wyłonić zdobywców pucharów za I, II i III miejsce. Trzecie miejsce i Puchar Przewodniczącego Komisji BRD i Sportu Popularnego ZO PZM w Łodzi Marka Młynarczyka zdobył Piotr Szczepaniak z ZSP w Kleszczowie, puchar wręczył członek Komisji BRD i Sportu Popularnego Tadeusz Dziadzio.