Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Bratysławy i Wiednia
Duża porcja historii, a przede wszystkim czas spędzony z przyjaciółmi - to bezcenna wartość wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w dniach: 15 – 17.04.2019 r. Podczas pobytu w Bratysławie i Wiedniu mieli okazję poznać atrakcje turystyczne obu miast oraz miejsca związane z ich dziejami – w stolicy Słowacji zobaczyli Zamek Królewski, wzgórze zamkowe i Stare Miasto, natomiast w Wiedniu m.in. wzgórze Kahlenberg, kościół św. Josefa i małe muzeum Odsieczy Wiedeńskiej. Prawdziwą atrakcją wyjazdu okazała się zabawa w parku rozrywki Prater - położonym między Dunajem a Kanałem Dunajskim na dawnych terenach łowieckich Habsburgów. To jedno z najstarszych tego typu miejsc w Europie, znane z zabytkowego diabelskiego młyna. W ostatnim dniu wycieczki uczniowie wraz z opiekunami: p. A. Nagodą – Gębicz, R. Patyk, A. Walczyk, E. Ławską i E. Zagaj zobaczyli Dom Hundertwassera oraz zwiedzali pałac Schönbrunn – pomieszczenia i teren dawnej letniej rezydencji dynastii Habsburgów. Nasz pobyt w stolicy Austrii zakończył Jarmark Wielkanocny.