Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasy I technikum w Kopalni Bełchatów
4 czerwca klasa mechatroników pod opieką pani Marzanny Grzejszczak i pani Barbary Mickiewicz, a 5 czerwca klasa automatyków z panią Anetą Walczyk i panem Pawłem Kelmem uczestniczyły w wycieczce do Kopani Węgla Brunatnego Bełchatów z wjazdem do wyrobiska. Zwiedzanie rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem, który przekazał najważniejsze informacje dotyczące historii i funkcjonowania kopalni, ilości jej zasobów, planów perspektywicznych, czy zagadnień związanych z rekultywacją terenu. W sali tradycji Kopalni Bełchatów młodzież obejrzała film na temat przedsiębiorstwa oraz procesu wydobycia węgla.
Po tej dawce faktów oraz obejrzeniu - wydobytych podczas robót górniczych - kości mamuta włochatego oraz różnych okazów geologicznych, uczniowie wraz z opiekunami i przewodnikiem potężnym MAN-em udali się do punktu widokowego kopalni - z którego można było podziwiać ogromne wyrobisko węgla brunatnego. Następnie, jadąc przez nasypy ziemne spełniające rolę drogi transportowej, między koparkami, zwałowarkami, taśmociągami udali się do tzw. wielkiej dziury na Polu Szczerców . Tutaj z bliska mogli zobaczyć m.in. jedną z największych na świecie koparek.
Klasa automatyków miała również możliwość wejścia do „centrum sterowania" ruchem kopalni , gdzie na ogromnym ekranie mogła przyjrzeć się pracy kopalni (wyrażonej w słupkach i wykresach).