Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA” – Profilaktyka z Pasją
W poniedziałek – 10 czerwca 2019 r. - uczniowie klas LO i TNT mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji profilaktyki. Wychodząc naprzeciw problemom społeczno-zdrowotnym obserwowanym wśród młodzieży i zagrożeniom jakie niosą ze sobą różne używki, w tym dopalacze i narkotyki został przedstawiony młodzieży program profilaktyczny "Antymina - nie daj się wysterować na minę" autorstwa Mirosława "Koli" Kolczyka. Nie była to tylko "pogadanka" i teoretyczna wiedza z podręczników, lecz czytelnie opisane mechanizmy, opowiedziane na podstawie historii prawdziwych ludzi. Zagrożenia oraz fakty na temat popularnych dziś używek przedstawione były w sposób atrakcyjny i ciekawy. Młodzież z uwagą i zainteresowaniem słuchała wyznań i przestróg przybyłych gości, których informowali swoich odbiorców, czym tak naprawdę są uzależnienia, do czego doprowadziły ich i ich przyjaciół, i co uczniowie już dziś mogą zrobić, by nie dać się innym wprowadzić na taką „minę”. Dzięki temu, że przekaz oparty był o własne przeżycia realizatorów, mamy nadzieję, że był on dla zgromadzonych wiarygodny i przekonywujący. Młodzież miała okazję bliżej przyjrzeć się tym zagrożeniom, poznać bezwzględność dealerów i mechanizmy pozyskiwania kolejnych ofiar. Przerywniki muzyczne ożywiały spotkanie i wpływały na lepszą koncentrację u odbiorców.  Choć nie były to łatwe przeżycia, to jednak dające nadzieję i pocieszenie, dzięki wskazaniu młodzieży alternatywnych sposobów na życie bez uzależnień i dróg wyjścia z kryzysowych sytuacji.