Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

BRĄZOWY MEDAL NA XXIII OGÓLNOPOLSKIM FINALE MŁODZIEŻOWEGO
TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO – ŻARNOWIEC 2019
W dniach: 11-12.06.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, rozegrano XXIII Ogólnopolski Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym uczestniczyło 17 drużyn. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego. Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie pozytywnych wzorców zachowań, propagowanie i popularyzacja wiedzy  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych. Pierwszego dnia Turnieju, po uroczystym rozpoczęciu, zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, z znajomości rozwiązywania konkretnych sytuacji na skrzyżowaniu oraz testy z historii motoryzacji. Drugiego dnia, musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, musieli wykryć usterki w skuterze, motocyklu oraz samochodzie osobowym. Ważnym etapem finału turnieju była sprawnościowo-szybkościowa jazda skuterem oraz samochodem osobowym. Zmagania młodych uczestników trwały kilka godzin. Rywalizacja okazała się bardzo zacięta i wyrównana.
Nasza drużyna w składzie : Weronika Piątczak, Bartłomiej Lechowski, Mateusz Szcześniak
zajęli 3 miejsce. To historyczne wydarzenie ponieważ pokonali poprzednich Kleszczowskich Domatorów. Gratulujemy!