Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wyjazd na Uniwersytet Śląski
W dniu 23 września 2019 r. klasy I b, I bg oraz II b uczestniczyły w wykładach zorganizowanych na Uniwersytecie Śląskim. Na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska wysłuchali prelekcji z zakresu embriologii, następnie wzięli udział w serii wykładów Biorobotyka organizowanych w ramach projektu UNIBOT (Uniwersytet + robotyka):
1. Mózg – fizjologia mózgu, inspiracja do stworzenia robota IURO
Zaprezentowano funkcje poznawcze i motoryczne mózgu. Wykład w oparciu o głowę robota IURO, przy budowie którego korzystano z wiedzy o funkcjonowaniu mózgu.
2. Komórka – budowa, transport międzykomórkowy sposobem przemieszczania nanorobotów
Uczniowie zapoznali się z budową komórki i jaką drogę muszą przebyć cząsteczki, by dostać się do niej. To właśnie problemy, które dotyczą nanorobotów i zastosowania w ludzkim organizmie.
3. DNA – budowa DNA i możliwości wykorzystania w medycynie
Wykład dotyczył DNA i jego funkcji w kontekście nanotechnologii.