Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Tydzień pełen wrażeń

Uczniowie naszej szkoły gościli w zeszłym tygodniu uczniów z Ettenheim. Po uroczystym przywitaniu i wspólnym grillowaniu wybraliśmy się na wycieczkę do Kopalni Bełchatów, Częstochowy, Krakowa i Wieliczki. Nasi goście byli zauroczeni Krakowem, jego pięknymi uliczkami i przytulnymi kawiarenkami. Po powrocie do Kleszczowa zaprosiliśmy ich do naszej szkoły na lekcję. Pani Daria- nauczycielka tamtejszej szkoły- przeprowadziła w klasie II TNT ciekawą lekcję, w trakcie której wszyscy uczniowie musieli się porozumiewać tylko w języku niemieckim. W szkole odbyły się również referaty na temat twórczości pisarza Michaela Zellera, który otrzymał dwa stypendia literackie w Krakowie oraz napisał dwie powieści poświęcone Polsce po roku 1989 roku. Uczniowie dyskutowali również w grupach, jacy są Niemcy a jacy Polacy. W programie wymiany było również śpiewanie i gotowanie polsko- niemieckie. Na koniec wybraliśmy się do zagrody agroturystyczniej Malutkie. Jazda konna, gokarty, paintball i zielona trawka- zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Wymiana była współfinansowana przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży (www.pnwm.org).