Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17
1 września 2016 r. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. W uroczystości uczestniczyli: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz p. Renata Szczekocka reprezentująca Wójta Gminy Kleszczów, p. Beata Michalczyk wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, p. Jarosław Popławski - kierownik Komisariatu w Kleszczowie, ks. Krzysztof Góral proboszcz Parafii Ewangelicko-Reformowanej, prezydium Rady Rodziców: p. Paweł Kaźmierski, p. Sylwan Chlebowski. W tym roku naukę rozpoczęło 106 pierwszoklasistów, a łącznie w szkole uczy się 298 uczniów, w licewum 182 i 116 w technikum. Będą funkcjonowały 4 klasy pierwsze:
Klasa I a LO – matematyczna wychowawca pani Marzanna Grzejszczak
Klasa I b LO – językowa wychowawca pani Agnieszka Kukieła
Klasa I c LO – sportowa i medyczno – ratownicza wychowawca pan Robert Pawlicki
Klasa I t TNT- wychowawca pani Aleksandra Żarska - Szulc.
Czas wakacji to także okres modernizacji i ulepszania już istniejącej bazy dydaktycznej. W naszej szkole pomalowano i odnowiono 9 sal lekcyjnych, zakupiono nowe meble i pomoce dydaktyczne. 
Pani dyrektor Agnieszka Nagoda-Gębicz serdecznie powitała przybyłych, przedstawiła priorytety MEN na ten rok szkolny oraz nowe działania o zasięgu ogólnokrajowym i zagranicznym, które będziemy realizować juz od września. Uczniowie obecnej klasy II i III technikum będą uczestniczyli w projekcie pt: „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego", finansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2018 r. na zasadach programu Erasmus+. Kwota dofinansowania jaką szkoła samodzielnie uzyskała do projektu wynosi 400 365,85 zł. Realizujemy projekt „Książki naszych marzeń” – w ramach rządowego programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” wspierający w latach 2016-2020 rozwój zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa. Nasza szkoła uzyskała dofinansowanie w wysokości 12 tysięcy złotych na zakup nowości wydawniczych. Odbędzie się wymiana zagraniczna z liceum w Niemczech w ramach dofinansowania i współpracy z Fundacją Polsko – Niemieckiej współpracy Młodzieży. Pani dyrektor wiele ciepłych słów i życzeń skierowała do uczniów, pracowników i rodziców:
"Drodzy pierwszoklasiści! Rozpoczynacie kolejny etap nauki w nowej szkole i z nowymi planami. Życzę wam wytrwałości w dążeniu do osiągania zamierzonych celów oraz pogłębiania swojej wiedzy. Niech nauka w naszej szkole obfituje w nowe wyzwania i doświadczenia. Niech będzie to czas realizowania pasji i zainteresowań, rodzenia się przyjaźni, zdobywania umiejętności istotnych dla rozwoju i przyszłej drogi życiowej. Zachęcam Was do solidnej i wytrwałej pracy, do współpracy z nauczycielami oraz angażowania się w życie klasy i szkoły.
Drodzy maturzyści! Głęboko wierzę, że podołacie wymaganiom ostatniego roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Stawiajcie sobie ambitne cele i je realizujcie, a wyniki jakie uzyskacie na egzaminie dojrzałości będą odzwierciedleniem indywidualnych możliwości każdego z was, a także przepustką do dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej.
W tym dniu Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom życzę wielu sukcesów pedagogicznych, a także radości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy.
Szanowni Rodzice, zapraszam wszystkich do współpracy, bo szkoła to miejsce, w którym nauczyciele i rodzice są partnerami. Wszystkim Rodzicom i Opiekunom życzę wytrwałości w mobilizowaniu i wspieraniu swoich dzieci oraz wiele radości z ich osiągnięć."
Wiceprezes zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów Beata Michalczyk ogłosiła nazwiska uczniów nagrodzonych w ramach programu „Plebiscyt TALENT”, a są to: Marcin Muskała, Kinga Fryś, Klaudia Zielińska, Anna Piwowarczyk. Czworo uczniów odebrało nagraody za udział w gminnym konkursie „Widokówka z wakacji 2016”.