Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

NIEMIECKA GRUPA TEATRALNA W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
W KLESZCZOWIE

Na zaproszenie Instytutu Goethego w Warszawie przyjechała do Polski niemiecka grupa teatralna Esther & Socke (19.09 do 29.09. 2016). Grupa ta zdobyła popularność regularnymi występami („Deutsch mit Sockeâ ) w niemieckiej stacji telewizyjnej WDR. LINK Uczniowie szkół podstawowych powiatu bełchatowskiego i radomszczańskiego mieli okazję obejrzeć występ niemieckiego teatru („Deutsch mit Sockeâ) na żywo. Występy w 10 miejscowościach w Polsce (Poznań, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, Instytut Goethego w Warszawie, Lublin, Katowice, Wrocław, Szczecin, Piła, Nidzica, Białystok) przewidziane są dla 80 uczniów i trwają 60 minut. Występ w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie (20.09.2016 r.) cieszył się dużym zainteresowaniem (160 zgłoszeń). Dlatego niemiecka grupa teatralna wystąpiła dwa razy (9.00-10.00, 10.30-11.30) W występach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, którzy uczą się języka niemieckiego.
W godzinach popołudniowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka niemieckiego szkół podstawowych z Davidem Fermer, znanym z występów „David & Redâ w niemieckiej stacji telewizyjnej WDR. LINK David Fermer prowadził już warsztaty teatralne z ramienia Instytutu Goethego w Polsce i Chinach.