Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!Wycieczka trzydniowa Szczawnica-Niedzica

W dniach 5 - 7 października 2016 r. w towarzystwie opiekunów: p. Renaty Patyk, p. Anety Walczyk, p. Ewy Zagaj i p. Piotra Zawiasy udaliśmy się (uczniowie klasy IV t oraz z klasy III a i b, II c) na wycieczkę w Pieniny.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Zapory w Niedzicy, gdzie przewodnik zapoznał nas z zasadami funkcjonowania elektrowni wodnej i zobaczyliśmy pomieszczenia technologiczne wraz z urządzeniami do produkcji prądu. Następnie udaliśmy się do klimatycznego zamku w Niedzicy, by poznać jego niezwykłą historię i legendy, a dzień zakończyliśmy spacerem po Szczawnicy.
Kolejny dzień upłynął przede wszystkim na zwiedzaniu Czerwonego Klasztoru w Słowacji, z którego do Szczawnicy wróciliśmy pieszo spacerową Drogą Pienińską. Wędrując nią mogliśmy podziwiać wszystkie najpiękniejsze zakątki przełomu Dunajca.
Trzeci dzień - to spacer po Wąwozie Homole i chodzenie po górach pod czujnym okiem przewodnika. Prawdziwą atrakcją - poza niezwykłymi widokami - okazał się śnieg, a skoro śnieg to nie mogło obyć się bez walki na śnieżki.