Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polen und Kamerunen lernen gemeinsam Deutsch
W październiku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu „Polen und Kamerunen lernen gemeinsam Deutsch”. Projekt jest realizowany na portalu społecznościowym Facebook przez uczniów zamieszkałych w Kamerunie oraz uczniów naszej szkoły (klasa II a i c oraz klasa III a i b). Każdy uczeń pisze o sobie kilka zdań w języku niemieckim: o swoich zainteresowaniach, miejscu zamieszkania, szkole i zamieszcza post. Następnie wybiera sobie osobę, z którą chciałby korespondować. Ważne jest aby posty były pisane bez błędów gdyż założeniem tego projektu jest nauka języka niemieckiego. Ale nie tylko. Uczniowie poznają Afrykę i Europę, kulturę tego kraju oraz panujące tam zwyczaje. Tematykę korespondencji uczniowie wybierają sobie sami inspirowani przez nauczyciela. Projekt realizuje pani Paulina Szczepaniak oraz pan Artur Stophyra, nauczyciel języka niemieckiego w Kamerunie.