Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Ciekawej Chemii
19 października w auli im. Prof. Anny Chrząszczewskiej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się inauguracja zajęć VIII edycji Akademii Ciekawej Chemii. W tegorocznej edycji będzie uczestniczyło dziesięciu uczniów naszej szkoły z klasy IIIb, Ic i It pod opieką Elizy Jagły. Spotkanie inauguracyjne rozpoczął wykład nt. Struktura cząsteczek chemicznych- od atomu do makromolekuł wygłoszony przez dr hab. Marcina Palusiaka, prof. UŁ. Po wykładzie odbył się pokaz doświadczeń wykonany przez członków Studenckiego Koła Chemików. Doświadczenia bardzo spodobały się młodzieży szczególnie reakcja zegarowa Briggsa- Rauschera i reakcja Biełusowa –Żabotyńskiego. ACCh to inicjatywa edukacyjna adresowana do młodzieży szkół średnich miasta Łodzi oraz województwa łódzkiego. Jej celem jest popularyzacja wiedzy, a w szczególności pobudzenie zainteresowania młodzieży chemią oraz naukami pokrewnymi, takimi jak: fizyka, biologia, medycyna, kosmetologia oraz inżynieria materiałowa. Młodzież naszej szkoły będzie uczestniczyła w cyklu wykładów prowadzonych przez pracowników Wydziału Chemii UŁ, W programie zajęć znajduje się również Konkurs Chemiczny, a dla najlepszych uczestników projektu przewidziano udział w warsztatach laboratoryjnych w zakresie chemii analitycznej, nieorganicznej, fizycznej oraz organicznej.