Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Błyszczący nos Tuwima i łóżko Nerona
20 października klasa I b odwiedziła Łódź, by dowiedzieć się między innymi, dlaczego Tuwim ma na Piotrkowskiej swoją ławeczkę i dlaczego jego nos tak dziwnie błyszczy. Sylwetkę poety i jego związek z Łodzią zaprezentował Bartek Nowak.
Po upewnieniu się, że dotknięcie nosa Tuwima przyniesie szczęście, klasa udała się do Muzeum Kinematografii, w którym odwiedziła wystawę poświęconą adaptacjom powieści Sienkiewicza, wystawę poświęconą polskim animacjom i reprezentacyjne pokoje Pałacu Scheiblera, w którym muzeum ma siedzibę. Wśród eksponatów znalazły się elementy scenografii do "Krzyżaków", "W pustyni i w puszczy" czy do "Quo vadis". Można było przekonać się, jak bardzo przedmioty udające w filmie bogactwo i przepych są niepozorne i często prymitywne. Łóżko Nerona to drewniany i twardy przerośnięty fotel, na którym nie da się dłużej poleżeć.
W Kinematografie uczniowie obejrzeli "Ostatnią rodzinę", a po filmie przeszli do Tkalni Zagadek, gdzie zamknięto ich w pięciu różnych tajemniczych pokojach, z których musieli się wydostać. Wyjść można było tylko po rozwiązaniu wielu skomplikowanych zagadek. Sztuka ucieczki udała się jednej grupie - dziewczętom: Oliwii, Marlenie, Karolinie, Kamili i Zuzi. Gratulujemy:-)