Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Juvenes Translatores. Zapraszamy do udziału w konkursie!
Zapraszamy do udziału w konkursie dla młodych tłumaczy Juvenes Translatores. Nasza szkoła została wybrana kolejny raz do udziału w tym konkursie. Konkurs przeprowadzany jest w wybranych losowo szkołach na terenie Unii Europejskiej. Uczestnikami mogą być uczniowie, którzy urodzili się w 1999 roku. Konkurs polega na przetłumaczeniu tekstu, który przygotowuje Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Uczeń może dowolnie wybrać język, z którego zamierza tłumaczyć, oraz język, na który będzie tłumaczyć, spośród wszystkich języków urzędowych Unii Europejskiej. Języki urzędowe UE to: angielski (EN), bułgarski (BG), chorwacki (HR), czeski (CS), duński (DA), estoński (ET), fiński (FI), francuski (FR), grecki (EL), hiszpański (ES), irlandzki (GA), litewski (LT), łotewski (LV), maltański (MT), niderlandzki (NL), niemiecki (DE), polski (PL), portugalski (PT), rumuński (RO), słowacki (SK), słoweński (SL), szwedzki (SV), węgierski (HU) oraz włoski (IT). Konkurs odbędzie się na terenie szkoły 24 listopada 2016r. Serdecznie zapraszam do udziału. Przyjdź i sprawdź się w roli tłumacza. Nie taki diabeł straszny jak go malują  a ponieważ słowniki to narzędzia pracy tłumacza, więc uczniowie mogą z nich korzystać podczas testu. Dasz radę!!! Liczba miejsc ograniczona (5 osób) Zgłoszenia przyjmuje do 15 listopada p. Paulina Szczepaniak.