Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!



WYJAZD KLASY JĘZYKOWEJ NA UNIWERSYTET ŁÓDZKI
Dnia 27 października pierwsza klasa językowa miała okazję zobaczyć jak studiuje się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Zwiedzanie nowego imponującego budynku zajęło prawie dwie godziny, podczas których nasi uczniowie zobaczyli większość sal i auli. Zapoznali się również z działaniem biblioteki wydziału jak i dziekanatu. Potem mogli usiąść i wysłuchać interaktywnego wykładu z kultury brytyjskiej na temat Londynu. Bardzo dziękujemy dr. Adamowi Sumerze za przeprowadzenie zajęć oraz dostosowanie ich do poziomu znajomości języka angielskiego naszych uczniów. Szczególne podziękowania kierujemy również w stronę dr Pauliny Mirowskiej, która poświęciła swój czas na pokazanie nam tego miejsca. Z budynku Wydziału Filologicznego przeszliśmy do Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda biblioteka uniwersytecka oraz jak się w niej poruszać.
Po obiedzie wybraliśmy się jeszcze do MS2, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie uczniów zainteresowała przede wszystkim wystawa czasowa nt. muzyki alternatywnej.