Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


KAMPANIA EDUKACYJNA - „BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY – WYGRAJ Z HIV”
3 listopada uczniowie klasy Ic brali udział w warsztatach z zakresu przeciwdziałania HIV/AIDS – pod nazwą „BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY – WYGRAJ Z HIV” - KAMPANIA EDUKACYJNA. Projekt realizowany przez PTOZ OT w Łodzi we współpracy z Wojewodą Łódzkim odbywa się w naszej szkole już po raz drugi. Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, że HIV może dotyczyć każdego, a wiedza o drogach zakażenia pozwoli uniknąć ryzyka utraty zdrowia. Jedynie podejmowanie bezpiecznych, racjonalnych zachowań może zapobiec zakażeniu, a w konsekwencji chorobie. Sześciogodzinne zajęcia były prowadzone metodami aktywnymi przez 2 edukatorów. Młodzież miała możliwość lepszego zrozumienia i oceny faktycznego ryzyka zakażenia w różnych sytuacjach życiowych. Uczyła się też kształtowania postaw tolerancji i pomocy dla osób żyjących z HIV. Uczniowie na koniec zajęć wypełniali test wiedzy i po pozytywnym wyniku otrzymali certyfikat uczestnictwa ukończenia szkolenia.