Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TYDZIEŃ TOLERANCJI
W dniach od 14 do 18 listopada 2016 roku w naszej szkole obchodzony będzie Tydzień Tolerancji i Życzliwości. Harmonogram działań w ramach Tygodnia Tolerancji i Życzliwości. Podczas całego tygodnia odbędą się zajęcia i warsztaty na godzinach wychowawczych:
-debata na temat tolerancji: Jak ważna jest tolerancja? Jakie są skutki jej braku? Kształcenie umiejętności wyrażania własnych sądów z tolerancją dla odmienności poglądów innych;
-warsztaty w ramach zajęć Wychowania do życia w rodzinie: Inny nie znaczy - gorszy rzecz o tolerancji;
- zajęcia w ramach WOS-u i historii: Mniejszości narodowe w II RP. Współczesne mniejszości narodowe w Polsce. Zajęcia mają na celu przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kraju, rozwijanie poczucia przynależności do narodu z zachowaniem szacunku do innych narodowości.
- W dniu 15.11.2016 r. klasy maturalne wyjeżdżają do Warszawy. W ramach wyjazdu zwiedzą m.in. Sejm RP i Muzeum Żydów Polskich POLIN. Wizyta ma na celu rozwijanie postaw tolerancji i otwartości w stosunku do innych narodów przy jednoczesnej negatywnej ocenie zachowań rasistowskich i antysemickich, poznanie martyrologii narodu polskiego i żydowskiego oraz innych narodów.
- 16. 11.2016 r. będzie w szkole obchodzony Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Wystawa okolicznościowa
Poczta Życzliwości
Happening
Alfabet Tolerancji

- Spotkanie młodzieży z miejscowym historykiem p. Stanisławem Hejakiem nt. „Mniejszości narodowe i religijne w naszym rejonie na przestrzeni wieków”.
- Podsumowaniem Tygodnia Tolerancji i Życzliwości będzie w dniu 18.11.2016 r. recital artystyczny dla młodzieży, nauczycieli i rodziców w wykonaniu p. Jarosława Wajka „ Jutro jest......wtedy pochylisz się nad sobą”.