Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku - po ponad stu latach niewoli spełniły się marzenia Polaków o wolnej Ojczyźnie, zakończyła się I wojna światowa. W kwaterze francuskiego marszałka Ferdynanda Focha w Compiegne Niemcy podpisały zawieszenie broni. Wszyscy trzej zaborcy musieli uznać porażkę, a ich klęska przypieczętowała powstanie niepodległego państwa polskiego. Dzień wcześniej - 10 listopada do Warszawy wrócił zwolniony z niemieckiego więzienia w Magdeburgu Józef Piłsudski - twórca legionów i dla większości Polaków symbol walki o niepodległą Polskę. Rada Regencyjna w Warszawie wydała dekret na mocy którego właśnie jemu oddała naczelne dowództwo nad wojskiem polskim. Kilka dni później Piłsudski został Naczelnikiem Państwa. Chociaż przed tworzącym się państwem stanęło wiele problemów, to właśnie 11 listopada 1918 r., jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski.
Z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości, w dniu 10 listopada odbył się w naszej szkole montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy IB, IIC, IIA oraz IIT, IIIT oraz IVT. Przypomnieliśmy dzieje państwa polskiego w drodze do niepodległości, uczniowie odśpiewali pieśni towarzyszące Polakom przez lata, tj. Warszawiankę, Pierwszą Brygadę, Jesienny deszcz, Wolność.
W tym samym dniu reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które miały miejsce w Kościele Parafialnym w Kleszczowie, a następnie przeszliśmy pod Pomnik Niepodległości w Kleszczowie, gdzie nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego oraz złożenie kwiatów.