Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Recital artystyczny „JUTRO JEST... wtedy pochylisz się nad sobą”
W dniu 18 listopada w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na podsumowanie Tygodnia Tolerancji i Życzliwości o godz. 13.30 dla uczniów, a o godz. 16. 30 dla rodziców, ze swoim recitalem wystąpił Jarosław Wajk. Jest on autorem i wykonawcą programu profikaktycznego zatytułowanego „JUTRO JEST... wtedy pochylisz się nad sobą”. Ten program artystyczny jest swego rodzaju pamiętnikiem, zapisem drogi artysty przez „sztuczne raje”, samotność, zwątpienie... Jest opowieścią o Drodze do Domu, Rodziny, Miłości... Drodze do Drugiego Człowieka i do Boga. Jarek Wajk, obecnie instruktor terapii uzależnień, wokalista, autor tekstów, kompozytor, muzyk, między innymi zespołu Oddział Zamknięty, mówił i śpiewał nie tylko o tym czym jest nałóg i jaka jest cena wejścia w „piekło” nałogu, ale wskazywał również, gdzie należy szukać powodów i przyczyn ucieczki w „sztuczne raje”. Mówił o tolerancji, otwartości, ciekawości i miłości do drugiego człowieka. O wyniszczającej ludzi, pogoni za sprawami materialnymi, za tzw. sukcesem... wyścigiem, w którym dla osiągnięcia celu trzeba zapomnieć o tym co moralne, etyczne, święte. Dzielił się z widzami swoimi refleksjami na ten temat. „Dotykam również problemu samotności wśród ludzi, także, a może przede wszystkim, wśród tych, na których miłość najbardziej liczymy” – mówi artysta. Opowiadane historie i śpiewane piosenki kierowały odbiorcę do budowania właściwych relacji w otoczeniu, w którym funkcjonuje oraz zachęcały do poważnego traktowania, będącej dziś często w pogardzie, duchowej sfery naszego życia. Po koncercie Jarek Wajk rozmawiał z młodzieżą i rodzicami.