Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

III KONKURS RECYTATORSKI
16 listopada 2016 r. w ZSP w Kleszczowie odbyła się kolejna, 3. edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, w ramach realizacji Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem konkursu była nobilitacja tego co najcenniejsze, słowa i języka ojczystego, a także promocja czytelnictwa. W artystycznych zmaganiach brali udział uczniowie Liceum i Technikum, rywalizując ze sobą w kategoriach: recytatorskiej i poezji śpiewanej. Przed rozpoczęciem części konkursowej, we wspaniałej kreacji aktorskiej zobaczyliśmy, laureatkę konkursu z 2015roku- Olę Radoń, która brawurowo grając postać Ewy Juliana Tuwima, bawiła zarówno publiczność jak i uczestników, wprowadzając nas w miłą atmosferę przesłuchań.
Siedemnastu uczestników zaprezentowało ciekawy i różnorodny repertuar poetycki, prozatorski i wokalny, który bardzo podobał się zgromadzonej na widowni społeczności uczniowskiej. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, stąd obrady Jury nie należały do krótkich. W trakcie ich trwania, dla wszystkich zgromadzonych na auli, odbył się wykład o twórczości autorki science- fiction i fantasy Ursuli K. Le Guin, jednej z najbardziej oryginalnych i wartościowych w tym gatunku. Wykład poprowadziła Pani Ewa Sieradzka, dla której autorka jest szczególnie bliska, bo porusza uniwersalne i ciągle aktualne problemy, jej proza zmusza do refleksji. Nie tylko jest ciekawa ale uczy tolerancji i patrzenia na świat bez uprzedzeń. Uwaga! Po wykładzie, wszystkie książki zostały wypożyczone. Co potwierdza fakt , że książka łączy pokolenia!
Trudno nie wspomnieć również o zabawnej konferansjerce Huberta Marszałka, którą publiczność nagrodziła salwą śmiechu i gromkimi brawami.
Po burzliwych obradach, Jury w składzie: Pani Dyrektor – mgr Agnieszka Nagoda-Gębicz; mgr Agnieszka Kukieła; mgr Aneta Walczyk; mgr Ewa Zagaj; mgr Barbara Mickiewicz i mgr Ewa Sieradzka, wyłoniło laureatów:
I miejsce w kategorii recytatorskiej: Kinga Rabenda – klasa III A
II miejsce w kategorii recytatorskiej: Bartłomiej Nowak – klasa I B
III miejsce w kategorii recytatorskiej: Mateusz Kobiera – klasa III T
I miejsce w kategorii poezji śpiewanej: Sylwia Ornatowska – klasa IB
II miejsce w kategorii poezji śpiewanej: Weronika Banaszczyk – klasa IC
III miejsce w kategorii poezji śpiewanej: Dominik Kaźmierski – klasa IV T
Jak co roku publiczność przyznała w bezpośrednim głosowaniu Nagrodę Publiczności, która większością głosów trzymał Hubert Kowalczyk.