Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


STOP PIJANYM KIEROWCOM
22 listopada 2016 roku uczniowie klas 2 b, 2 c i 3 t spotkali się z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwszą część spotkania stanowiła bardzo ciekawa i obrazowa prezentacja, której myślą przewodnią były przyczyny, skutki i odpowiedzialność prowadzenia pojazdów osób znajdujących się pod wpływem alkoholu bądź innych środków psychoaktywnych. Druga część spotkania miała charakter praktyczny. Uczniowie posiadający prawo jazdy mieli okazję spróbować jazdy po wyznaczonym torze w alkogoglach, zaś dla osób, które nie posiadają jeszcze uprawnień do kierowania pojazdami, przygotowany był tor przeszkód dla pieszych. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku uczniowie obserwujący zmagania kolegów na próbie uzmysłowili sobie, jak wielkim zagrożeniem w ruchu drogowym jest osoba w stanie po użyciu alkoholu, której zachowania w żaden sposób nie jesteśmy w stanie przewidzieć.