Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta
24 listopada 2016 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta - panem Piotrem Porzeżyńskim. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informacje o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, głównych zadaniach instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta. Pan Rzecznik wyjaśnił zarówno procedurę składania reklamacji, zwrotu zakupionego towaru, jak również różnicę pomiędzy gwarancją a niezgodnością towaru z umową. Omówił problemy wynikające z zawierania umów na odległość, wyjaśnił, w jaki sposób liczyć terminy reklamacji i jak egzekwować swoje prawa. Pan Piotr Porzeżyński zwrócił się do młodzieży z apelem, aby z rozwagą podchodziła do różnych ofert telefonicznych i na fakt, że trzeba zawsze przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży zapoznać się dokładnie z jej treścią. Po zakończeniu prelekcji rzecznik odpowiadał na pytania uczniów z zakresu prawa konsumenckiego.