Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Współpraca z Katedrą Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ
21 listopada 2016 r. podpisaliśmy umowę o współpracy patronackiej z Katedrą Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Dzięki współpracy nasi uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w organizowanych przez Katedrę i, w porozumieniu z dziekanem, przez Wydział Filologiczny spotkaniach i dyskusjach otwartych. Wezmą udział w wykładach organizowanych na terenie naszej szkoły i na terenie UŚ. Poznają ofertę edukacyjną uczelni. Nauczyciele z kolei mogą liczyć na pomoc metodyczną pracowników akademickich.
Umowę ze strony szkoły podpisała pani dyrektor, Agnieszka Nagoda-Gębicz, a ze strony uczelni szef katedry - prof. Romuald Cudak. W uroczystości uczestniczyli także pracownicy KMSP: prof. Małgorzata Kita i dr Agnieszka Tambor. Spotkanie uświetnił wykład prof. Zhao Gang, dziekana Wydziału Języków Europejskich Pekińskiego Uniwersytetu Języków Obcych "Chińskie ogrody - sztuka i filozofia". 
Relacja ze strony KMSP:  https://www.facebook.com/katedraMSP/