Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Profilaktyka - ZOSTAŃ BOHATEREM SZPIKU
W dniu 23 listopada w naszej szkole miało miejsce kolejne wydarzenie związane z tematyką profilaktyki i zdrowia. Odbyło się spotkanie młodzieży – uczniów z klas pierwszych z panią dr n. med. Anną Piłat, z Ośrodka Dawców Szpiku CSK i S UM w Łodzi. Inicjatywa miała na celu obalanie mitów towarzyszących transplantacji szpiku a w ślad za tym pozyskanie kolejnych potencjalnych dawców szpiku. Aby znaleźć się w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej POLTRANSPLANT wystarczy oddać próbkę krwi. Liczymy, że i tym razem nasi uczniowie nie zawiodą i chętnie zostaną Bohaterami Szpiku. Akcja rejestracji potencjalnych dawców odbędzie się 25 listopada 2016 roku, w tym samym dniu, co kolejna w tym roku szkolnym akcja honorowego krwiodawstwa. Na uczniów będzie czekała wykwalifikowana kadra medyczna z Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku, która odpowie na wszystkie pytania na temat dawstwa. Dzięki trzystopniowej procedurze akcji – wywiadowi lekarskiemu, rejestracji oraz pobraniu krwi będzie możliwe szybsze oznaczenie antygenów zgodności tkankowej i znalezienie bliźniaków genetycznych dla osób chorych na białaczkę.