Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


II Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców - Kleszczów 2016
25 listopada 2016 roku odbył się w naszej szkole Jarmark Sportowy Młodych Krwiodawców. Było to podsumowanie blisko tydzień trwającego wydarzenia pod nazwą „II Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców - Kleszczów 2016” organizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Honorowego Krwiodawstwa przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.
Spotkanie uświetnili swoją obecnością:
p. Jolanta Chełmińska - Prezes Łódzkiego Oddziału PCK
p. Joanna Guc - zastępca Wojta Gminy Kleszczów
p. Michał Simiński - dyrektor Oddziału Okregowego PCK
p. Beata Michalczyk - wiceprezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów
p. Sławomir Kaczyński - przewodniczący Krajowej Rady HDK PCK
p. Andrzej Chałupka - członek prezydium Krajowej Rady HDK PCK
p. Jan Ogrodniczak - prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bełchatowie
p. Dorota Wojewoda - wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Bełchatowie
p. Tadeusz Gajda - prezes oraz członkowie Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK
p. Ryszard Ciagło - dyrektor Gimnazjum w Kleszczowie
p. Dorota Paciorek - dyrektor Przedszkola w Kleszczowie
p. Małgorzata Szluga - dyrektor Przedszkola w Kleszczowie
p. Ewa Bindas - dyrektor Przedszkola w Łuszczanowicach
p. Nina Podlejska - pedagog Szkoły Podstawowej w Łękińsku oraz przedstawiciele sponsorów.
Impreza tej rangi, o zasięgu powiatowym, odbyła się po raz pierwszy na terenie Kleszczowa i miała na celu propagowanie dawstwa krwi, szpiku kostnego oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, społeczności gminy Kleszczów, a także powiatu bełchatowskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Bełchatowskiego oraz Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz- Olszewskiej. Do udziału w zawodach sportowych w ramach Jarmarku Sportowego Młodych Krwiodawców zgłosiły się 4- osobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z Bełchatowa i Kleszczowa. W zmaganiach sportowych wzięli udział uczniowie z I LO w Bełchatowie, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie, drużyna z III LO w Bełchatowie, drużyna z IV LO w Bełchatowie, drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie oraz drużyna gospodarzy z Kleszczowa. Jarmark Sportowy podzielony był na 2 części W części pierwszej drużyny musiały wykazać się umiejętnościami zręcznościowo – siłowymi. W części drugiej z uwagą obserwowaliśmy wyścigi rzędów. Wszystkie konkurencje zostały szczegółowo omówione przed wykonaniem przez organizatora rozgrywek, nauczyciela wychowania fizycznego p. Marcina Szymaka. Zmaganiom sportowym towarzyszyły występy szkolnego zespołu cheerleaderek przygotowane przez nauczycielki wychowania fizycznego, panie: Martę Szataniak i Katarzynę Woźniak . Zawody komentowali uczniowie z II i III klasy Technikum Nowoczesnych Technologii - Hubert Marszałek i Adrian Piątek. W trakcie Jarmarku wszyscy chętni uczniowie, którzy ukończyli 18 lat, jak i zaproszeni goście mogli oddać krew lub zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Na zakończenie na wszystkich uczestników i ich opiekunów czekał zdrowy poczęstunek i atrakcyjne nagrody. Po zaciętym współzawodnictwie żywiołowo dopingowanym przez oglądających, zasłużone pierwsze miejsce, z ilością 72 punktów, zdobyła drużyna z kl. II b z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kleszczowa. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna z ZSP nr 3 w Bełchatowie z ilością 57 punktów, a miejsce trzecie zajęło I LO w Bełchatowie z ilością 50 punktów. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w imprezie, a zwycięzcom gratulujemy.
Podczas finału Tygodnia Zdrowia 25 listopada br., obok zmagań sportowych i zdrowych przekąsek znalazło się również miejsce na promocję książek o żywieniu w sporcie. Uczestnicy mogli na miejscu połączyć teorię z praktyką i zastosować ją później w swoim jadłospisie- na co liczymy:) .
Projekt został zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.