Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasa medyczno - ratownicza dla gimnazjalistów
W dniu 25.11.2016 uczniowie klas III Gimnazjum w Kleszczowie uczestniczyli w pokazach i warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanych przez uczniów klas ratowniczo – medycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. W pokazie przedstawiono przykładowe sytuacje wymagające pomocy przedmedycznej, m. in.: porażenie prądem, ugryzienie psa, wypadek rowerowy, krwotok z nosa. Pokaz został przygotowany przez pana Piotra Szczepaniaka, który w trakcie zajęć omawiał zasady postępowania. Po pokazie uczniowie gimnazjum pracowali w grupach prowadzonych przez uczniów ZSP w Kleszczowie- ćwiczyli ułożenie pozycji bezpiecznej oraz restytucję oddechowo - krążeniową.