Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wycieczka do Warszawy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
30 listopada 2016r. - w ramach realizowanego w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - 47 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udało się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu była Biblioteka Narodowa, a w niej lekcja biblioteczna. Zakres lekcji obejmował: ogólne informacje o Bibliotece Narodowej, zasady korzystania ze zbiorów biblioteki, naukę praktycznego korzystania ze źródeł tradycyjnych i cyfrowych. Następnie uczestnicy wycieczki zostali oprowadzeni po bibliotece i mogli założyć kartę czytelnika. Kolejnym punktem wyjazdu było Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”. Po przejściu przez bramki uczniowie zostali zaopatrzeni w karty pracy. W trakcie zwiedzania wystawy stałej „1000 lat historii Żydów polskich” wypełniali otrzymane karty pracy, co w szczególny sposób ich zaktywizowało i zachęciło do zgłębienia historii polskich Żydów od średniowiecza do czasów współczesnych, ich kultury i literatury. Po obiado – kolacji młodzież wraz z opiekunami udała się do Teatru Kwadrat na pełen emocji, śmiałych zakrętów i tajemniczych niespodzianek spektakl ”Medium” . Podczas tego przedstawienia o wywoływaniu duchów, a konkretnie o pewnym pechowym seansie spirytystycznym , cała scena żyła. Meble latały, obrazy spadały, a gramofon sam się włączał. „Medium” to komedia napisana przez Noela Cowarda, wyreżyserowana przez Andrzeja Nejmana, w której zagrali m.in.: Paweł Małaszyński, Maja Hirsch, Aldona Jankowska, Paweł Wawrzecki, Agnieszka Sienkiewicz.
Wycieczka okazała się bardzo udana i była ciekawa alternatywa dla tradycyjnie obchodzonych tego dnia Andrzejek.